שתלים דנטליים

 

מהו שתל דנטלי?

שתל דנטלי הוא שורש שן מלאכותי אשר הפריודונט מתקין בתוך הלסת כדי שיחזיק כתר או גשר. שתלים דנטלים הם הטיפול המתאים ביותר לאנשים בעלי בריאות פה טובה אשר איבדו שן אחת או יותר כתוצאה ממחלת חניכיים, פציעה או כל סיבה אחרת.
שתלים דנטלים הם טיפול נפוץ מאד כיום, ועוזרים לשמור על השיניים בכך שאינם נשענים על שיניים אחרות לצורך תמיכה. לשתלים יש יתרון בכך שאין צורך להשחיז שיניים אחרות כדי לשחזר שיניים חסרות ולכן הם שמרניים יותר מאשר כתרים וגשרים רגילים.
השתלים מקנים תחושה כמעט לגמרי טבעית ודומה לשיניים טבעיות עד שיתכן שתוכלו לשכוח שאיבדתם שיניים. תחושת הביטחון המתלווית לכך משפיעה על חיי היומיום ועל התפקוד האישי והמקצועי של כל אחד ואחד.
יתכן שאתם מסתירים את השיניים בחיוך כדי לא לחשוף רווחים שנוצרו בגלל חוסר שיניים. אולי יש לכם קושי בלעיסה בגלל חוסר שיניים או תחושת חוסר ביטחון כי התותבת שבפיכם אינה יציבה. בתנאים הנכונים, בהשגחת הפריודונט ובהקפדה על ניקיון ותחזוקה ברמה גבוהה, שתלים יכולים לשמש לכל החיים. מחקרים לטווח ארוך מראים הצלחה הולכת וגדלה לשתלים דנטלים.

מהם היתרונות בשימוש בשתלים דנטלים?

אסתטיקה – שתלים דנטלים נותנים תחושה הדומה לשיניים הטבעיות. השתלים עוברים אינטגרציה לתוך מבנה העצם ועוזרים בשמירה מפני אובדן העצם והחניכיים אשר מתרחשת לרוב אחרי הרכבת גשרים או תותבות נשלפות.

שמירת שיניים – אין צורך להקריב שיניים בריאות על ידי השחזתן כדי להשלים שיניים חסרות. יש לכך השפעה ארוכת טווח בשיפור בריאות הפה. 

ביטחון – הוספת שתלים דנטלים במקרים של תותבות שלמות מאפשרת לך לוותר על דבקים ומשחות להצמדת התותבת אל הלסת. השתלים משמשים ליציבות ותמיכה לתותבת.

הצלחה – שיעור ההצלחה בשתלים דנטלים הוא גבוה. זו אפשרות מצוינת להשלמת שיניים חסרות.

טרם הוו השתלים אופציה – השלמת שן חסרה חייבה טיפולים מיותרים בשיניים שכנות, לצורך הרכבת הגשר. 

בעידן השתלים, משלימים רק את השן החסרה ללא התערבות כלשהי בשיניים השכנות. 

מהי הרמת רצפת הסינוס?

עקירת שינים בלסת העליונה באיזורים אחוריים עלולה גם להיות מלווה בספיגת עצם הלסת. במצבים אלו הרכס שנותר אינו מספיק להתקנת שתלים, שכן, אורך השתל המומלץ הוא לפחות 10 מ”מ, במיוחד באזורים המיועדים לשאת בעומסים גדולים – כמו טוחנות. אם כן, במצבים כאלו שאין לנו את אותם 10 מ”מ, אנו נעזרים בטכניקה שבה מרחיקים את שוליו התחתונים של רצפת הסינוס המקסילרי לכיוון מעלה, ואת החלל שנוצר ממלאים בעצם עצמית ו/או בתחליף עצם. לעיתים קרובות ניתן להתקין בו בעת את השתלים במקביל להרמת רצפת הסינוס. לאחר תקופת ריפוי בת 8-9 חודשים בה נותנים לעצם המושתלת להיקלט, ניתן להתקין את הכתרים.

ייתרונות ביצוע שתלים בידי רופא מומחה

כל רופא שיניים מורשה לבצע שתלים דנטליים. ניתוחים להתקנת שתלים דנטליים הינם ניתוחים פשוטים בדרך כלל. אולם לעיתים קרובות, ישנם מקרים הקשורים בצורך בניתוחים נלווים מרכבים או בסיבוכים משמעותיים של השתלה שהתחילה לכאורה כהשתלה פשוטה. קיים הבדל משמעותי בידע הספרותי, בהכשרה ובניסיון הרפואי בטיפול במקרים אלו, בין רופא מומחה שסיים 4 שנות התמחות במסגרת בית חולים ועוסק בעיקר בהשתלות, לבין רופא שיניים שעבר השתלמות בת יום או יומיים מטעם חברות שתלים מסחריות ועוסק בהשתלות דנטליות באופן מזדמן.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​

מטופלים אשר עברו הרמת סינוס

מטופלים אשר עברו השתלת שיניים

טיפולים תחת סדציה נשאפת (גז צחוק)

אנו עושים את כל המאמצים כדי לתת הסבר מפורט על כל טיפול, ועושים הכל כדי שהחוויה תהיה מושלמת. עם זאת, לעיתים יש צורך בהפחתה של החרדה באמצעים נוספים. למטופלינו החרדים מאד מטיפולי שיניים אנו מציעים לעבור טפולים תחת סדציה נשאפת (גז צחוק) ובכך להקל משמעותית על תחושת החרדה. גז הצחוק N20 יחד עם חמצן נקי מועבר למטופל דרך מכשיר מיוחד, עד למסכת אף דרכה המטופלים נושמים.
גז הצחוק משפיע תוך דקות ספורות ובסיום הטיפול, לאחר מתן חמצן נקי למספר דקות, השפעתו מתפוגגת במהירות כך שהמטופל יכול להמשיך בסדר יומו מיידית לאחר מכן.

ביצוע סיטי דנטאלי

למרפאתנו אישור משרד הבריאות להצבת מכשיר סיטי חדשני לצורך ביצוע סריקות מדויקות להחדרת שתלים או אבחון נגעים בלסתות. לד”ר אטל אישור מיוח ממשרד הבריאות לחתימה על דוח פענוח סיטי. 
מכשיר הסיטי שלנו מתוצרת planmeca פינדלנד מכשיר מתקדם ביותר שמיטב מכוני הרנטגן מחזיקים כמו כן מבוצעים במרפאתנו צילומים פנורמיים ופריאפיקליים דיגיטליים. המרפאה ממוחשבת לחלוטין. כל תיקי המטופלים ממוחשבים.

הרמות סינוס

במצבים של חוסר עצם במימד אנכי בלסת עליונה אשר מונע החדרת שתלים, מבוצעים ניתוחיי הרמות רצפת הסינוס עם העדפה של טכניקות חדשניות בפולשניות מינימלית, עם אחוזי הצלחה נהדרים כשהמטופלים מדווחים על מהלך ריפוי קל.

השתלות עצם

במידה וקיים חוסר עצם המהווה פגיעה אסטטית או חוסר עצם שלא מאפשר החדרת שתלים, במרפאתנו מבוצעים ניתוחי השתלות עצם תוך שמוש בשתלי עצם מהשורה הראשונה בעולם עם העדפה להשתלת עצם עצמית.

ניתוח הארכת כותרת

ניתוחי הארכת כותרת מבוצעים כשלא נשאר מספיק חומר שן בריא והשן צריכה לקבל כתר יציב. ניתוח שכזה יכול למנוע עקירתה וניתוח החדרת שתל במקומה. הניתוח בעל אחוזי הצלחה מצויינים עם מינימום תופעות לוואי.

עקירות שיניים מורכבות

המוטו שלנו הוא לשמר כל שן. אמרו לכם לעקור שן מסויימת? ניתן לקבל ייעוץ לפני החלטה על כל עקירה. במידה ונדרשת עקירה – במרפאתנו מבוצעות עקירות מורכבות לרבות שיני בינה כלואות. 

 • עקירות של שיני בינה כלואות.
 • עקירות כירורגיות מורכבות אחרות.

שתלים דנטלים

במרפאתנו מבוצעים ניתוחי השתלות שיניים עם אחוזי של הצלחה מעל 95%. מהלך הריפוי קל בדרך כלל עם מינימום תופעות לוואי בזכות פרוטוקול כירורגי מדוייק ומוקפד. לד”ר אטל ניסיון של מעל 20 שנה בניתוחי החדרת שתלים.

 • החדרת שתלים תוך תיאום עם רופא השיניים שמבצע את הכתרים.
 • הרמות רצפת הסינוס לקראת התקנת שתלים.
 • השתלות עצם לעיבוי עצם הרכס לצורך התקנת שתלים.

טיפולי חניכיים​

 • בדיקת חניכיים מקיפה ואיבחון חניכיים.
 • עזרה ראשונה במצבים של דלקת חניכיים חריפה.
 • הדרכה בהגיינת הפה והקצעות שורשים.
 • טיפולים כירורגיים כולל השתלות עצם ושחזור רקמות החניכיים שנפגעו בעקבות מחלת החניכיים.
 • ניתוחים פלסטיים אסטתיים להשתלות חניכיים במקרים של נסיגת חניכיים.
 • ניתוחי הארכת כותרת השן לפני ביצוע כתר (במקרים שבהם שן נשברת או עששת עמוקה).
 • שירותי שיננית במטרה לשמור על בריאות החניכיים והשיניים לאורך זמן ולהבטיח יציבות תוצאות הטיפול.