הוראות אחרי ניתוח חניכיים רגנרטיבי

זה עתה עברת ניתוח חניכיים רגנרטיבי, שכלל שימוש בחומרים ביולוגיים מיוחדים.
ניתוח רגנרטיבי זה בא במטרה לשחזר חלק מתמיכת העצם שאיבדת כתוצאה מהתקדמות מחלת החניכיים.

בניתוח החניכיים שעברת, נעשה שימוש בשיטות כירורגיות מתוחכמות, בשילוב עם חומרי ביולוגיים מהמתקדמים והנחקרים ביותר בעולם, עם תוצאות טיפול בעלות ערך מוסף לאורך זמן בהשוואה לשיטות הניתוח הקונבנציונליות, שנהגו עד כה. עם זאת, מחקרים רבים מצביעים על כך שהתוצאות הטובות ביותר לאורך זמן מושגות בתנאי היגיינת פה אופטימליים.

לכן, חשוב מאד לעקוב בעיון רב אחר הוראות ההיגיינה המפורטות מטה.

ביום הניתוח:

 • לשתות ולאכול דברים קרים ורכים (גלידות ,יוגורטים ,וכדומה). אין לוותר על הארוחות.
 • לא לירוק ולא לשטוף את הפה.
 • לא לצחצח את השיניים.

נפיחות לאחר הניתוח היא תופעת לוואי שכיחה. ניתן למנוע אותה בחלקה ע”י שימוש בקומפרסיה קרה (קרח בשקית ניילון ,עטוף במגבת מטבח) מיד לאחר הניתוח. יש להניח את הקומפרסיה במשך 10 דקות ,להפסיק למשך 10 דקות, לסירוגין, למשך זמן רב ככל שניתן.

כאבים עלולים להופיע לאחר שתפוג השפעת ההרדמה המקומית. מומלץ לקחת את התכשיר נגד כאבים לפני שפגה השפעת ההרדמה המקומית ולהמשיך לקחת לפי הצורך. במידה וניתנה אנטיביוטיקה, יש ליטול אותה עד לגמר כל המנה ולא להפסיק באמצע.

שעות מספר לאחר הניתוח יתכן דימום קל. אם הדימום מתגבר, יש לקחת ספוגית גזה (בידיים נקיות בלבד) לקפלה, ולהניחה בלחץ! על החניכיים במשך 20 דקות, ואין לשטוף את הפה כדי להפסיק את הדימום! אם הדימום אינו מפסיק יש ליצור קשר עם המרפאה.

למחרת היום עד שבועיים לאחר הניתוח:

 • יש לשטוף את הפה פעמיים ביום למשך חצי דקה לפחות עם תמיסת כלורהקסדין (תרודנט / קורסודיל או תואמיה).
 • אין לצחצח את האזור המנותח (את שאר אזורי הפה יש לצחצח כרגיל).
 • לאחר הסרת התפרין (בדרך כלל לאחר 10 ימי עד שבועיים ממועד הניתוח, או לפי החלטת הרופא) יש לצחצח את אזור הניתוח בצורה עדינה עם מברשת רכה במיוחד.
 • יש להמשיך בשטיפות הפה במקביל לצחצוח השיניים עם המברשת הרכה.

לאחר 3-4 שבועות:

צחצוח בין השיניים יש לבצע עם מברשת פרוקסאברש ,ככל שניתן. במידה והמרווח בין השיניים אינו מאפשר מעבר נוח למברשת מסוג זה, יש להעדיף שימוש בחוט דנטאלי או התקן ניקוי אחר, לפי המלצת הרופא.
הערה: ניתן לחדול מביצוע שטיפות הפה רק לאחר שניתן לבצע צחצוח יעיל ואפקטיבי, הן של משטחי השן הגדולים והן של משטחי השן בין השיניים.

טיפולי שיננית מניעתיים:

מומלץ מאוד להיעזר בשיננית במרפאתנו לצורך סילוק רובד החיידקים והמשקעים, שהצטברו לאחר הניתוח. יש להתמיד בתחזוקה הרגילה כל 3 חודשים ע”י ניקוי כללי יסודי.
בשנה הראשונה כדאי להיוועץ איתנו לגבי הצורך המיוחד של כל מטופל.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​

מטופלים אשר עברו הרמת סינוס

מטופלים אשר עברו השתלת שיניים

טיפולים תחת סדציה נשאפת (גז צחוק)

אנו עושים את כל המאמצים כדי לתת הסבר מפורט על כל טיפול, ועושים הכל כדי שהחוויה תהיה מושלמת. עם זאת, לעיתים יש צורך בהפחתה של החרדה באמצעים נוספים. למטופלינו החרדים מאד מטיפולי שיניים אנו מציעים לעבור טפולים תחת סדציה נשאפת (גז צחוק) ובכך להקל משמעותית על תחושת החרדה. גז הצחוק N20 יחד עם חמצן נקי מועבר למטופל דרך מכשיר מיוחד, עד למסכת אף דרכה המטופלים נושמים.
גז הצחוק משפיע תוך דקות ספורות ובסיום הטיפול, לאחר מתן חמצן נקי למספר דקות, השפעתו מתפוגגת במהירות כך שהמטופל יכול להמשיך בסדר יומו מיידית לאחר מכן.

ביצוע סיטי דנטאלי

למרפאתנו אישור משרד הבריאות להצבת מכשיר סיטי חדשני לצורך ביצוע סריקות מדויקות להחדרת שתלים או אבחון נגעים בלסתות. לד”ר אטל אישור מיוח ממשרד הבריאות לחתימה על דוח פענוח סיטי. 
מכשיר הסיטי שלנו מתוצרת planmeca פינדלנד מכשיר מתקדם ביותר שמיטב מכוני הרנטגן מחזיקים כמו כן מבוצעים במרפאתנו צילומים פנורמיים ופריאפיקליים דיגיטליים. המרפאה ממוחשבת לחלוטין. כל תיקי המטופלים ממוחשבים.

הרמות סינוס

במצבים של חוסר עצם במימד אנכי בלסת עליונה אשר מונע החדרת שתלים, מבוצעים ניתוחיי הרמות רצפת הסינוס עם העדפה של טכניקות חדשניות בפולשניות מינימלית, עם אחוזי הצלחה נהדרים כשהמטופלים מדווחים על מהלך ריפוי קל.

השתלות עצם

במידה וקיים חוסר עצם המהווה פגיעה אסטטית או חוסר עצם שלא מאפשר החדרת שתלים, במרפאתנו מבוצעים ניתוחי השתלות עצם תוך שמוש בשתלי עצם מהשורה הראשונה בעולם עם העדפה להשתלת עצם עצמית.

ניתוח הארכת כותרת

ניתוחי הארכת כותרת מבוצעים כשלא נשאר מספיק חומר שן בריא והשן צריכה לקבל כתר יציב. ניתוח שכזה יכול למנוע עקירתה וניתוח החדרת שתל במקומה. הניתוח בעל אחוזי הצלחה מצויינים עם מינימום תופעות לוואי.

עקירות שיניים מורכבות

המוטו שלנו הוא לשמר כל שן. אמרו לכם לעקור שן מסויימת? ניתן לקבל ייעוץ לפני החלטה על כל עקירה. במידה ונדרשת עקירה – במרפאתנו מבוצעות עקירות מורכבות לרבות שיני בינה כלואות. 

 • עקירות של שיני בינה כלואות.
 • עקירות כירורגיות מורכבות אחרות.

שתלים דנטלים

במרפאתנו מבוצעים ניתוחי השתלות שיניים עם אחוזי של הצלחה מעל 95%. מהלך הריפוי קל בדרך כלל עם מינימום תופעות לוואי בזכות פרוטוקול כירורגי מדוייק ומוקפד. לד”ר אטל ניסיון של מעל 20 שנה בניתוחי החדרת שתלים.

 • החדרת שתלים תוך תיאום עם רופא השיניים שמבצע את הכתרים.
 • הרמות רצפת הסינוס לקראת התקנת שתלים.
 • השתלות עצם לעיבוי עצם הרכס לצורך התקנת שתלים.

טיפולי חניכיים​

 • בדיקת חניכיים מקיפה ואיבחון חניכיים.
 • עזרה ראשונה במצבים של דלקת חניכיים חריפה.
 • הדרכה בהגיינת הפה והקצעות שורשים.
 • טיפולים כירורגיים כולל השתלות עצם ושחזור רקמות החניכיים שנפגעו בעקבות מחלת החניכיים.
 • ניתוחים פלסטיים אסטתיים להשתלות חניכיים במקרים של נסיגת חניכיים.
 • ניתוחי הארכת כותרת השן לפני ביצוע כתר (במקרים שבהם שן נשברת או עששת עמוקה).
 • שירותי שיננית במטרה לשמור על בריאות החניכיים והשיניים לאורך זמן ולהבטיח יציבות תוצאות הטיפול.